Rukomet u gradu pod Marjanom

15 Sep Rukomet u gradu pod Marjanom

Rukometni klub Split ima svoju tradiciju u gradu pod Marjanom od davne 1948.godine. Mnogi Splićani su proveli svoje prve sportske dane baš u tom klubu.
Od osnutka RH Klub je dosegnuo svoju najveću slavu u devedesetima kada ulazi u 1. hrvatsku rukometnu ligu te započinje svoj streloviti put preme vrhu 1. HRL. Zatim Klub u veoma kratkom vremenu dolazi do samog vrha tablice te postaje ravnopravan protivnik do tada neprikosnovenom Zagrebu. Usporedno tome Klub postiže i zavidne rezultate u Europi (nezaboravne utakmice s europskim velikanima poput Kiela i Magdeburgha.).
U tim vremenima u Klubu igraju odlični inozemni igrači ali i domaći od kojih posebno treba naglasit dvojicu – IVANA BALIĆA (najbolji igrač u povijesti rukometa) i PETRA METLIČIĆA (kapetana reprezentacija i jednog od najboljih igrača na svijetu).
Klub stvara talente koje ne može zadržati zbog čega oni svoju potpunu afirmaciju dostižu u drugim klubovima (VUKOVIĆ, VUKIĆ.)…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.