header_onama

RK SPLIT

RK „Split“ osnovan je 1948. godine, te je 2009. godine svečano obilježena 60-godišnjica uspješnog i neprestanog djelovanja Kluba. Tim povodom Grad Split nam je dodijelio i godišnju nagradu Grada za životno djelo, a Splitski savez športova dodijelio nam je trofej „Fabjan Kaliterna“ za 60 godina uspješnog djelovanja.

Klub je tijekom svog dugogodišnjeg djelovanja stvorio i odgojio na tisuće mladih sportaša i sportašica. Neki od njih i danas predstavljaju okosnicu hrvatske rukometne reprezentacije koja je najtrofejnija u našoj zemlji i naš nacionalni ponos.
U klubu su ponikli i naučili igrati rukomet: najbolji svjetski rukometaš Ivano Balić, Petar Metličić, Drago Vuković, Ljubo Vukić, Dalibor Anušić, Dragan Jerković, i pregršt ostalih reprezentativaca, kao i danas najpoznatiji Jakov Gojun i Ivan Slišković, osvajači brončane medalje na Europskom rukometnom prvenstvu održanom u siječnju 2016. godine u Poljskoj.

Klub je u posljednjih 20 godina stalni sudionik I. Hrvatske Premijer lige u rukometu, te sudionik europskih natjecanja. Od uspjeha ističemo sljedeće:

• muška seniorska ekipa je dva puta bila sudionik polufinala Kupa EHF-a;
• u sezoni 2010/2011 muška seniorska ekipa bila je sudionik Final Four turnira Kupa Hrvatske održanog u Splitu;
• u svim nacionalnim ligama u kojima se natječe, Klub je uvijek među najboljima i to u svim uzrasnim kategorijama (seniori, kadeti, mlađi kadeti i dječaci).

ARCHIV - Der WM-Matchball, aufgenommen während der Handball-Weltmeisterschaft in Kroatien (Archivfoto vom 27.01.2009). Der Handball hat nach Meinung von Frank Bohmann ein massives Korruptionsproblem. «Dass es im Handball ein Korruptionsproblem gibt, ist nicht mehr von der Hand zu weisen. Ich sehe die einzige Chance darin, dass wir unter Zuhilfenahme von externen Experten den Sumpf trockenlegen müssen», sagte der Geschäftsführer des Ligaverbandes HBL am Samstag der Deutschen Presse Agentur dpa. Und weiter: «Wenn wir das halbherzig machen, können wir die Segel streichen.». Foto: Jens Wolf dpa (zu dpa 0296 vom 14.03.2009) +++(c) dpa - Bildfunk+++null